×
InterAutologo

CZĘŚCI I AKCESORIA

CZĘŚCI ZAMIENNE

Tylko profesjonalni i przeszkoleni mechanicy mogą zapewnić, że po przeprowadzeniu operacji serwisowej samochód będzie w takiej samej kondycji, w jakiej był w momencie opuszczenia fabryki. Oryginalne części zamienne i ich odpowiedniki – certyfikowane przez Mopar FCA – zaprojektowano i wyprodukowano w sposób zapewniający niezawodność, bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Nie ufaj „podrobionym” częściom zamiennym, które często są zdecydowanie gorszej jakości i dlatego mogą zagrażać Twojemu bezpieczeństwu, a także mieć zły wpływ na funkcjonowanie samochodu.

 

fiat

UKŁAD HAMULCOWY

Hamulce, amortyzatory i opony wspólnie tworzą tak zwany trójkąt bezpieczeństwa. Ich skuteczność gwarantuje Twojemu samochodowi optymalną reakcję podczas hamowania w sytuacji awaryjnej. 

 

Aby podróżować bezpiecznie, należy obowiązkowo regularnie sprawdzać zużycie wszystkich komponentów układu hamulcowego Twojego samochodu. Pedał hamulca, pompa, przewody i płyn hamulcowy, klocki, tarcze lub szczęki i bębny hamulcowe to główne komponenty układu hamulcowego, zaprojektowane tak, by zapewniać maksymalne bezpieczeństwo nie tylko Tobie i Twoim towarzyszom podróży, lecz także innym użytkownikom drogi.

 

fiat

WYCIERACZKI SZYB

Aby bezpiecznie podróżować, musi być zapewniona odpowiednia widoczność.

 

Nasze pióra oryginalnych wycieraczek szyb zaprojektowano specjalnie do każdego modelu Grupy FCA. Dzięki idealnemu dopasowaniu do krztałtu szyby przedniej i tylnej doskonale usuwają z nich wodę, śnieg, pyłki i kurz, zapewniając Ci dobrą widoczność przy dowolnej prędkości jazdy i w każdych warunkach pogodowych. Zawsze miej na względzie swoje bezpieczeństwo za kierownicą, korzystając z sezonowych przeglądów w Sieci serwisowej Mopar®

 

fiat

SPRZĘGŁO

Sprzęgło to odpowiedzialny za przekazywanie napędu element znajdujący się między silnikiem a skrzynią biegów, który umożliwia włączanie biegów i ruszanie z miejsca. Sprzęgło to odpowiedzialny za przekazywanie napędu element znajdujący się między silnikiem a skrzynią biegów, który umożliwia włączanie biegów i ruszanie z miejsca.
 

Po włączeniu przerywa chwilowo przenoszenie napędu z wału korbowego silnika na koła napędzane, umożliwiając w ten sposób zmianę biegu. Układ sprzęgła składa się z trzech elementów: łożyska wyciskowego, tarczy i tarczy dociskowej sprzęgła, które współpracują ze sobą w celu zapewnienia jednolitego efektu końcowego: przyśpieszenia lub zwolnienia samochodem w zależności od włączonego biegu. 

 

fiat

ŚWIECE ZAPŁONOWE I ŚWIECE ŻAROWE

Świece zapłonowe i świece żarowe są odpowiedzialne za zapewnienie skutecznego i zawsze odpowiedniego zapłonu.

 

W zależności od rodzaju paliwa działanie świec jest różne.W silnikach benzynowych rozpoczynają fazę spalania, tworząc iskrę, która zapala mieszankę powietrza i paliwa. W silnikach Diesla powodują samozapłon. Wtryskiwane paliwo zapala się, kiedy mieszanka powietrza i paliwa osiąga temperaturę samozapłonu.

 

fiat

ŻARÓWKI

Sprawny system oświetlenia to klucz do Twojego bezpieczeństwa za kierownicą, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

 

LED, zwykła żarówka lub ksenony: każdy samochód może być wyposażony w różne rodzaje oświetlenia, a wszystkie one tworzone są zgodnie z przepisami EKG, które zapewniają możliwość wymienienia ich zgodnie z obowiązującymi wymogami.

 

Dla bezpieczeństwa siebie samego oraz kierowców pojazdów jadących w przeciwnym kierunku zawsze zamawiaj nasze oryginalne żarówki: to gwarancja jakości i trwałości!

 

AKUMULATOR

Akumulator to pojemnik, a właściwie zbiornik energii, który umożliwia uruchomienie samochodu i zasilanie znajdujących się w nim urządzeń. Obecnie jest to urządzenie, od którego zależy prawidłowe działanie komponentów elektrycznych i elektronicznych systemów sterowania.Oryginalne akumulatory, dostarczane przez Mopar®, są przystosowane tak, by zapewniać doskonały bilans elektryczny: skuteczny system dopasowany do specyficznych parametrów Twojego Fiata.

 

FILTRY

Filtry zapewniają różne poziomy zabezpieczenia i korzyści dla Ciebie, Twojego samochodu i środowiska.

 

Filtr kabinowy pozwala Ci oddychać pełną piersią, kiedy przebywasz w samochodzie, stanowiąc skuteczną obronę przed pyłkami, drobnym i ultra drobnym pyłem zawieszonym, oraz innymi czynnikami, które mogą przedostawać się przez układ ogrzewania lub klimatyzacji.

 

Filtr powietrza zapobiega zużywaniu się silnika w wyniku oddziaływania pyłu i zmniejsza hałas jego pracy.

 

Filtr oleju stale oczyszcza olej silnikowy, a filtr oleju napędowego chroni przed wodą pompę i wtryskiwacze. Zawsze sprawdzaj skuteczność Twojego systemu filtrującego i wybieraj wyłącznie oryginalne filtry: Twoja podróż będzie bezpieczna, a Twój samochód dłużej Ci posłuży!

 

fiat

AMORTYZATORY I ZAWIESZENIE

Aby zapewnić Twojemu samochodowi stabilność podczas pokonywania zakrętów, każda część układu zawieszeń musi działać sprawnie – zawsze w harmonii z pozostałymi elementami.

 

Układ zawieszeń utrzymuje stale kontakt pomiędzy kołami i nawierzchnią drogową. Stanowi on spójną całość, która obejmuje amortyzatory, sprężyny, wahacze, łożyska kół, przeguby homokinetyczne i opony. Wybieraj zawsze oryginalne amortyzatory i zawieszenia, by cieszyć się komfortem za kierownicą i doskonałym trzymaniem się drogi!

 

fiat

OPONY

Utrzymywanie opon w optymalnym stanie jest niezbędne do zapewnienia pełnej kontroli nad samochodem. Opony są jedynym punktem styku pomiędzy Twoim samochodem i asfaltem.

 

Optymalne tarcie i przyczepność do podłoża w znacznym stopniu wpływa na stabilność pojazdu na zakrętach, jego reagowanie podczas manewrów awaryjnych, drogę hamowania i precyzję trajektorii jazdy.
W naszej gamie proponujemy tylko opony najlepszych marek, aby zapewnić maksymalną skuteczność w zakresie osiągów i bezpieczeństwa jazdy.

 

fiat

KLIMATYZACJA

Klimatyzacja służy do regulowania warunków klimatycznych we wnętrzu Twojego samochodu poprzez takie parametry, jak ilość, temperaturę i wilgotność powietrza docierającego z zewnątrz.

 

W szybki sposób usuwa zaparowanie z szyb, poprawiając widoczność i bezpieczeństwo jazdy; ponadto, dzięki filtrom kabinowym, poprawia jakość powietrza, bowiem zanieczyszczające je cząsteczki są zatrzymywane przez filtr. Jest to układ zamknięty, który oddziałuje na różnicę ciśnienia i na zmianę stanu czynnika chłodniczego przepływającego przez cały obwód.

 

fiat

ROZRZĄD

Układ rozrządu to niezwykle ważny element silnika Twojego samochodu, który synchronizuje otwieranie oraz zamykanie zaworów ssących i wydechowych.

 

Rozrząd jest jednym z tych podzespołów, które regulują przepływ mieszanki powietrza z paliwem i spalin. Występują dwa typy. Z paskiem zębatym (gumowym), który synchronizuje obrót wału korbowego silnika z obrotem wałka rozrządu, przekazując napęd także na inne elementy, takie jak pompa płynu chłodzącego. Z łańcuchem (z rolkami), o tych samych właściwościach, ale łańcuch jest mocniejszy, bardziej precyzyjny i ma dłuższą trwałość.

 

 • NASZ ZESPÓŁ

   

  Mariusz Woliński
  Kierownik Działu
  Części Zamiennych i Akcesoriów

   

  Paweł Kurek
  Z-ca Kierownika Działu
  Części Zamiennych i Akcesoriów

   

  Mateusz Dmochowski
  Specjalista ds.
  Części Zamiennych i Akcesoriów

   

  Przemysław Zalewa
  Specjalista ds.
  Części Zamiennych i Akcesoriów

   

  phone ico +48 607 952 951
  phone ico +48 12 378 10 20
  mail ico czesci.fiat@interauto.krakow.pl

  Paweł Przeniosło
  Specjalista ds.
  Części Zamiennych i Akcesoriów

   

  Mirosław Dębowski
  Specjalista ds.
  Części Zamiennych i Akcesoriów

   

  Kamil Czech
  Specjalista ds.
  Części Zamiennych i Akcesoriów

   

   

 • SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

   
  Formularz kontaktowy
 • CZĘŚCI
  phone ico tel: 12 378 10 20
  mail ico czesci.fiat@interauto.krakow.pl

   

  godziny otwarcia:
  clock icopon-pt: 7 - 21
  clock icosob: 8 - 14